what going on?
Czarna Pantera

Czarna Pantera

Niech żyje KrólFeb. 13, 2018US. 134 Min.8.2
Twoja ocena: 8
9 2 głosy

Video trailer

Opis filmu

Gdzie obejrzeć cały film Czarna Pantera?

Film Czarna Pantera (Black Panther) w reżyserii Ryan Coogler’a z 2019 roku. Każda premiera filmu, podpisana logo Marvel Comics, utrzymuje poziom. W przypadku Czarnej Pantery możesz zawsze powtarzać tę samą listę korzyści: wesołość, wesołość, równomiernie rozłożone emocje, dobrzy aktorzy, muzyka, efekty specjalne i wiele innych. Fani wiedzą, czego się spodziewać i czy wszyscy dzisiaj się zgodzą. Zasady uniwersum filmowego Marvela – i ósmego filmu z tej serii – prawdopodobnie pozostaną obojętne.

T’Challa (Chadwick Boseman) to czarna pantera, która, jak każdy monarcha fikcyjnego królestwa Wakandy, jest obrońcą swego ludu. Płynie i rozwija się w naturalnym bogactwie Wakandy, odizolowanym od reszty świata, ale jego najcenniejszy zasób, metalowe łóżka zwane Vibranium, zawiera roszczenia terrorystów i przemytników Ulisa Knocka. Nie udowodnił jednak, że był najsilniejszym przeciwnikiem Czarnej Pantery. Powracający zabójca (Michael B. Jordan) obejmie tron ​​Wakandy.

Postać Ryana Kuglera jest podobna do dramatu Szekspira, który uniknął przygody. Król musi kilkakrotnie udowodnić, że zasługuje na tytuł, ale bardziej interesuje go rekin pożyczki niż pragnienie użycia siły. Kolejne wydarzenia ujawniają prawdziwe plany Killmongera, które okazują się być jednym z najciekawszych i najtrudniejszych złoczyńców w poprzednich filmach MCU. Bliżej przestępcy niż typowi śmieszni złoczyńcy: chociaż jest brutalnym zabójcą, jego przyczyna jest łatwa do zrozumienia.

Czarna Pantera online

Czarna Pantera czyli kolejny film od Marvel Comics

Po pięknym animowanym prologu, który krótko podsumowuje utopijną historię Wakandy, fikcyjnego afrykańskiego kraju odkrytego w bezcennych złożach Vibran, spójrz ponownie na 1992 rok. “Czarna Pantera” w Auckland w Kalifornii. Tutaj urodził się reżyser Ryan Kugler, ale tutaj Hugh P. Newton i Bobby Seal spotkali się także z radykalną Partią Czarnych Panter, która jest pośrednio dostosowana do akcentu tematycznego filmu – najbardziej upolitycznionego przedstawiciela MCU wszystkich odcinków.

Polityczne oskarżenie opiera się na charakterystycznym charakterze Pantery: zamiast poszukiwać kosmicznych potworów i podobnej rozrywki, Kugler przeszedł do starej biernej debaty opozycyjnej między Martinem Lutherem Kingiem a zwolennikami Malcolma i czarnym aktywizmem wojownika. Tylko tym razem kontekstem jest nie tylko Afroamerykanin i gniew wywołuje nowa fala ras rasowych (powstańcze szczyty – od niewoli do rapu, symbolizujące wrogie plakaty publiczne tutaj), problemy gospodarcze Afryki, kryzys uchodźczy lub Boko Haram. Istnieją wyraźne oznaki terroryzmu. Sam Vibranium jest wyraźnym odniesieniem do pochłaniających krew drzwi zewnętrznych, surowca na produkty cyfrowe, znajdowanego głównie w mieście kongijskim. Zdecydowanie warto obejrzeć film “Czarna Pantera” od Marvela. Czarna Pantera Cały Film

Tytuł Black Panther
TMDb Ocena7.4 14690 głosy
Udostępnienia 4

Mogą Ci się spodobać

Spider-Man: Daleko od domu
Król lew 2019
Doktor Strange 2016
To: Rozdział 2
King’s Man: Pierwsza misja
Player One
Kraina lodu 2
Pokémon: Detektyw Pikachu
Merida Waleczna
Klaus
Avatar
Scooby-Doo!

Zostaw komentarz

Nazwa *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Strona

×
Miłego oglądania!