Diuna - OGLĄDAJ ONLINE

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ

DO KOŃCA PROMOCJI POZOSTAŁO:
3 godziny 48 minut 13 sekund

Diuna

Diuna

Dec. 17, 2020US.
Twoja ocena: 0
10 2 głosy

Opis

Gdzie oglądać cały film Diuna online?

Diuna to pustynna planeta. To jedyne takie miejsce we wszechświecie, gdzie wydobywa się melanż – substancję, która nie tylko przedłuża życie, ale pozwala również podróżować po całym uniwersum, a nawet w przyszłość. Na rozkaz imperatora Diuna, znana również pod nazwą Arrakis, zostaje oddana we władanie szlachetnemu rodowi Atrydów. By przejąć lenno, na planetę przybywa Duke Leto Atreides, lady Jessika oraz ich syn, Paul. Nie znają jednak planów Harkonnenów, którzy nie zamierzają oddać Diuny swoim wrogom. Przecież ten kto włada planetą, ten włada całym wszechświatem.

Jeden z najbardziej oczekiwanych filmów w 2020 roku. Produkcja najlepszego reżysera Denisa Villenevy – i wydaje się bardzo trudne do podkreślenia słynnych aspiracji Davida Lyncha i Alejanda Yodorovsky’ego. Grupa została założona w 1965 roku przez Franka Herberta. Klasyczna powieść o tym samym tytule, z której ekran wyłonił się w 1984 roku. I stała się kultowym klasykiem. Ten film obejmuje pierwszą połowę książki; Planowany następca jest już w przygotowaniu. Film wyreżyserował weteran science fiction Dennis Villene (Blade Runner 2049, Arrival, Sicario), który jest także reżyserem serialu Dune: The Sisterhood, emitowanego na antenie HBO Max.

diuna online

Mroczna pustynia, którą chce się odkrywać

Głównym bohaterem filmu jest Timothy Halamet, syn szlachetnego księcia Paula Atreidesa, który ma podbić niebezpieczną planetę Arraki, zwaną też wydmą. Rodzina, w tym matka Paula, Lady Jessica (Rebecca Ferguson), podejmuje niebezpieczną misję zbierania bezcennych zasobów naturalnych planety. Prawdopodobnie możesz spodziewać się wielu niebezpieczeństw, intensywnych scen akcji, surowego języka, a może romansu. Gwiazda Zenday, Chani, kochanka Paula; Inni gracze to Dave Bautista, Josh Brollin, Jason Momoa, Stellan Scarsgard, Javier Bardem i inni.

Nikt nie powstydzi się filmu, który owiany jest fragmentami religijnej symboliki i zamienia się w rzadki, bardzo drogi rodzaj podróbki. Niezależnie od wydłużonego kroju, nie widzisz ani nie podążasz za logiką przechowywania. Wszechświat, który rządził błędnym kołem księgi, nie został rozpoznany w walce o kontrolę nad podstawowymi ziołami – spory między arystokratycznymi rodzinami, tajemniczymi czarownicami, mesjaszami i cesarzami.

Jednak na innym poziomie nie jest to wartość artystyczna. Lynch nie musiał długo czekać (reżyserowanie było głupim wyborem), ale Herbert zapożyczył swoje liczne mity, łącząc nowoczesną technologię z projektowaniem życia biblijnego. Od czerwonych plam na pustyniach (nakręconych w Meksyku) po industrialny horror Harkonnen, gigantyczne robaki i ogromne sztuczne dzikie zwierzęta wędrujące po wydmach – film ma niesamowity urok. Bohaterowie Lyncha są bogaci, dzicy i zabawni. Innym filmem godnym polecenia jest Ratownik, który równie warto obejrzeć na swoim koncie.

Takie filmy science fiction chce się oglądać

Jestem pod wpływem światowej potęgi Franka Herberta. Stworzył wszechświat pełen życia. Trzy kraje walczą z nimi zaciekle: Space Guild, która ma monopol na ruch międzyplanetarny, pani Bene Geserit, kod genetyczny i manipulacja pokoleniami imperialnymi i dużymi domami. Wszyscy są uzależnieni. Potrzebujesz siebie, ale potrzebujesz też mieszanki. Oczywiście nie chodzi o wiązanie lub uwalnianie alkoholu, a raczej zioła geriatryczne, które powodują wiele nałogów. Nawigatorzy klanu muszą śledzić statek i każdego, kto choć raz próbował przeżyć. Zabawa zaczyna się od odkrycia, że ​​Arrakis to jedyne miejsce. To wspaniałe dzieła, które można śmiało uznać za klasyczne i ponadczasowe. Co ważniejsze, te słowa są znane wszystkim fanom gatunku. Od wielu lat mam tę książkę jako „zbiór” Franka Herberta. Niestety dopiero niedawno miałem okazję się uczyć i nie rozumiem, dlaczego przyjechałem tak późno. Zanim zacząłem czytać, wiedziałem, czego się spodziewać, widząc rok 1984. Film i adaptacja miniserialu z 2000 roku – nie wpłynęło to negatywnie na czas powstania powieści, bo adaptacje filmowe różnią się od możliwości. Zamiast skupiać się na znanych rozdziałach, podobały mi się na całym świecie.

 

Diuna
Diuna
Diuna
Diuna
Diuna
Diuna
Tytuł oryginalny Dune

Reżyser

Obsada

Timothée Chalamet isPaul Atreides
Paul Atreides
Rebecca Ferguson isLady Jessica
Lady Jessica
Oscar Isaac isDuke Leto Atreides
Duke Leto Atreides
Josh Brolin isGurney Halleck
Gurney Halleck
Stellan Skarsgård isBaron Vladimir Harkonnen
Baron Vladimir Harkonnen
Dave Bautista isGlossu Rabban Harkonnen
Glossu Rabban Harkonnen
Stephen Henderson isThufir Hawat
Thufir Hawat
Zendaya isChani
Chani
Chang Chen isDr. Wellington Yueh
Dr. Wellington Yueh
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.
Udostępnienia3

Mogą Ci się spodobać

Zabójczy żywioł
Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa
Hard Kill
Midway
Król Skorpion: Księga Dusz
Dwunastu odważnych
Ukryte życie
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
Gang zwierzaków
Mroczny Rycerz
Wij: Tajemnica pieczęci smoka
Iniemamocni 2