What's happening?

Gierek - FILM ONLINE

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ

DO KOŃCA PROMOCJI POZOSTAŁO:
3 godziny 48 minut 13 sekund

ONLINE HD 265 Wyświetleń Report Error

  • Zwiastun filmu
Gierek

Gierek

Jan. 28, 2022Poland140 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Opis

Gierek gdzie oglądać cały film online?

Pierwszy pełnometrażowy film o życiu Edwarda Gierka być może byłby dla niego lepszy, gdyby nie żył na tyle długo, by go obejrzeć. Niestety, „Gierek” jest filmem fatalnym na wielu poziomach. Rozczarowań jest wiele. Choć Michał Koterski, który gra „Gierka”, nie jest głównym winowajcą, to nie da się ukryć, że to on uratował życie bohaterowi. Aby nadążyć za swoimi pretensjonalnymi i płytkimi tekstami, musi się napracować, a potem upaść pod ich ciężarem.

Ma zwolenników, którzy podkreślają wzrost gospodarczy, rozwój miejsc pracy i ponowne otwarcie się kraju na zachodnie ideały oraz oczyszczenie po okresie tyranii dla wielu ludzi. Krytycy wskazują na zadłużenie, niebotyczne ceny żywności, ograniczenia w zaspokajaniu podstawowych potrzeb i liczne strajki robotników jako przykłady niepokojów społecznych. Historycy, ekonomiści i politolodzy od dawna spierają się o znaczenie tej liczby. Nie są oni w stanie uzgodnić jej dokładnej wartości. Z drugiej jednak strony Michał Węgrzyn przekształcił biografię Edwarda Gierka w uwielbienie dla komunistycznego działacza, które jest wręcz nieznośnie naiwne i karykaturalne. Zachwyt byłego I sekretarza przez Węgrzyna zamiast ożywić rozmowę, zamienił się w przesadną i przerysowaną karykaturę. Nie mniej jednak jest to film, który warto obejrzeć w serwisie.  Sprawdź również cały film Oszust z Tindera online.

Czasy PRL czyli Edward Gierek jako Michał Kotarski

Pierwszy sekretarz PRL, Edward Gierek, zostaje w tym odcinku wymieniony. Generał Roztocki (Antoni Pawlicki) i niejaki Malak zostają wysłani, by złożyć raport do Moskwy, bo nie podoba im się, że lud pozyskuje tyle, ile może. Grożą jego kumplowi, Marzenie (Agnieszka Widocha), jego sekretarce, i knują, jak usunąć go z urzędu. W tym momencie w rezydencji Gierków będzie na niego czekała żona Stanisława (Małgorzata Kożuchowska). W tym czasie życzy sobie, by jej małżonek częściej robił sobie przerwy w pracy. Z drugiej strony, Edward nie może zwolnić, bo nie może się zatrzymać.

W rolę pana Gierka, bohatera filmu wcielił się Michał Koterski, patriota, wizjoner, zwolennik dyskusji społecznej. W trosce o dobro kraju zjadł nawet własne ulubione ciasto i kluski, by nakarmić głodującego pracownika fabryki. W kraju mąż stanu myśli o uniezależnieniu się od Związku Radzieckiego, o budowie elektrowni atomowej, o stworzeniu Coca-Coli w Polsce. Kiedy kraj mu na to pozwala, jego żona i sekretarka są pocieszane. Jego matka otrzymuje dzięki niemu prymasowską biżuterię. Michał Węgrzyn z pomocą scenarzystów pokazał w tym filmie postać, która nie ma wad, nie ma głębi, nie ma moralnego pytania o to, co powinna zrobić.

Gdzie oglądać cały film o Gierku online?

Edward Gierek był pierwszym sekretarzem Polski w latach 1970-1980, a ta biografia powie wam wszystko, co powinniście o nim wiedzieć. Zanim zbankrutował w tym samym dziesięcioleciu, był odpowiedzialny za rozwój gospodarczy kraju. Mając wystarczająco dużo materiału, można by stworzyć duży, rozrywkowy film z kilkoma intrygującymi punktami fabularnymi. Mogli to zrobić lepiej. Całość została podobnie wyrzucona do kosza.

„Gierek”, mimo swojej historycznej wagi, jest filmem złym. Niektórzy aktorzy i reżyser nie spisali się najlepiej. Scenariusz jest niechlujny i zagmatwany. Niektóre sekcje są jak telenowele, podczas gdy inne są jak kabaret. Pisanie zawiera wiele luk. Jeśli szukasz miłego filmu politycznego lub dobrego filmu historycznego, który można pokazać w klasie bez wzbudzania poczucia winy, będziesz tym filmem bardzo rozczarowany!

Najgorsze jest to, że sposób przedstawienia Gierka w filmie jest rażącym brakiem. Scenariusz do filmu Michała Węgrzyna napisali Michał Kalicki, Krzysztof Tyszowiecki. Wyłania się z niego obraz pierwszego sekretarza jako bohatera narodowego i świętego, pozbawionego wszelkich skaz. Bohater filmu, Edward Gierek, wyobraża sobie Polskę jako krainę miodem i mlekiem płynącą. Ze względu na obecność tak wielu, było to dla niego niemożliwe do zrealizowania.

 

Gierek
Tytuł oryginalny Gierek
Ocena widzów: 4.3 118 głosów
Cda | Zalukaj 6.5 2 głosów

Reżyser

Obsada

Michał Koterski isEdward Gierek
Edward Gierek
Małgorzata Kożuchowska isStanisława Gierek
Stanisława Gierek
Antoni Pawlicki isGeneral Roztocki
General Roztocki
Rafał Zawierucha isPiotr Jaroszewicz
Piotr Jaroszewicz
Jan Frycz isStefan Wyszyński
Stefan Wyszyński
Krzysztof Tyniec isgenerał KGB
generał KGB
Mikołaj Roznerski isstoczniowiec
stoczniowiec
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.
Udostępnienia0