What's happening?

Krzyk 5 - ZALUKAJ ONLINE

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online vod

Krzyk 5 Zalukaj Online

Krzyk 5 - ZALUKAJ ONLINE

Jan. 12, 2022USA114 Min.R
Udostępnienia0
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Krzyk 5 w nowej odsłonie

Ghostface, niesławny seryjny morderca z popularnej serii horrorów, powraca w Krzyku, najnowszej odsłonie serii. Tajemnica seryjnego mordercy jest w centrum każdego odcinka. Woodsboro będzie scenerią dla powrotu Sidneya Prescotta w nadchodzącej odsłonie. Rotten Tomatoes dał mu 77% aprobaty. Pojawiło się 90 pozytywnych recenzji i 27 negatywnych, co dało średnią ocenę 6.60/10. Pomimo faktu, że niektórzy krytycy uważają, że jest to najlepszy sequel od czasu pierwszego, inni nie są tego tacy pewni.

Historia jest prosta: Minęło 25 lat od czasu, gdy seria brutalnych morderstw wstrząsnęła sennym miasteczkiem Woodsboro, a najnowsza odsłona rozpoczyna się 25 lat później. Kiedy nowy zabójca przywdziewa niesławną maskę, celuje w nastolatków, próbując obudzić wspomnienia o mrocznej przeszłości miasteczka. Neve Campbell, Courteney Cox i David Arquette, najbardziej znane trio aktorskie serii, powracają w filmie „Krzyk 5”, w którym odtwarzają swoje role z oryginału z 1996 roku. Do aktorów dołączają Meg Ryan i syn Dennisa Quaida, Jack Quaid.

Gdzie oglądać cały film Krzyk 5 online?

Punktem kulminacyjnym był hołd dla Wesa Cravena, reżysera pierwszych czterech odsłon serii, który zmarł w 2015 roku i nadał pomysłom Kevina Williamsona ostateczny szlif, czyniąc je rzeczywistością. Niektórzy porównywali go do nowego „Matrixa Zmartchwystania Online” i określali jako szturchnięcie w nos zarówno toksycznych, jak i hardkorowych fanów serii. Bo „Krzyk” odniósł sukces dzięki temu, że sprytnie sparodiował gatunkowe klisze, które zanim się pojawił, były wykorzystywane od lat.

Film na podstawie opowiadania Jamesa Vanderbilta i Guya Busicka wyreżyserują Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett. Studio miało nadzieję, że gwiazda Fun of the Buried, Samara Weaving, dołączy do obsady, ale jej napięty harmonogram kręcenia innego projektu uniemożliwił to. Za projektem stoją Paul Neinstein i William Sherak z Project X Entertainment, a także Chad Villella i Kevin Williamson jako producenci wykonawczy. Zdjęcia do filmu będą kręcone jesienią tego roku w Wilmington, w Północnej Karolinie.

Nowy morderca na ekranach

Po raz pierwszy w 25-letniej historii miasteczka Woodsboro, po ulicach grasuje nowy seryjny morderca w charakterystycznej masce, zabijając młodych ludzi. Ma nadzieję, że w wyniku swoich działań „wskrzesi tajemnice z mrocznej przeszłości miasteczka”. Dzieci nie zostaną pozostawione same sobie, gdyż uratują je doświadczeni bohaterowie.

Nie ma dziś takiego miasteczka jak Woodsboro, które nie zmieniło się od czasu morderstw z 1996 roku. Zdeprawowane czyny Stu Machera i Billy’ego Loomisa, jak również niezliczone inne popełnione w ich następstwie, na zawsze zmieniły krajobraz Kalifornii. Miejscowa nastolatka zostaje zaatakowana w chwili, gdy mieszkańcy zaczynają czuć się bezpiecznie. Znowu deja vu, ale tym razem znikąd pojawia się uzbrojony w nóż mężczyzna w czarnej pelerynie i masce ducha. Sidney i Gale stawiają swoje życie na szali po tym, jak dowiadują się o wydarzeniach w Woodsboro. Towarzyszy im Dewey, były policjant, który został zwolniony z pracy i teraz żyje przeszłością w swoim umyśle.

Czy będzie dużo krwi?

Widzowie zaznajomieni z poprzednimi filmami rozpoznają aktorów Neve Campbell (Sidney Prescott), Courtney Cox (Gale Weathers) i Davida Arquette (Dewey Riley). W ekipie zabrakło Drew Barrymore, która pojawiła się w pierwszym filmie, ale nie zagościła na dłużej na pierwszych stronach gazet.

Brian Tyler, znany lepiej jako Madsonik, skomponował, zaaranżował, poprowadził i wyprodukował muzykę do nowego Krzyku. Rambo: Ostatnia krew, Szybcy i wściekli 8 czy Dom pogrzebowy to jedne z filmów, przy których pracował w przeszłości. Gillett i Bettinelli-Olpin, którzy wyreżyserowali ostatni tytuł, zajęli się również jego produkcją. Po śmierci Wesa Cravena obowiązki reżysera zdjęć przejęli Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett. Ich najpopularniejszym filmem jest tegoroczny horror przygodowy Ready or Not – buntowniczy i diabelnie zabawny horror-przygoda.

Poprzednie przedsięwzięcie Bettinelli-Olpin i Gilletta, Krzyk, miało o wiele więcej energii niż Krzyk 5. Krzyk 5 to film zabawny i lekki, ale po napisach końcowych rzadko kiedy staje się straszny.

Jako komentarz do horroru i kultury fanowskiej sprawdza się, ale rzadko przyprawia o szybsze bicie serca. Tak bardzo miesza z gatunkowymi tropami, że zapomina, iż są one po to, by wywoływać strach.

W rezultacie, nawet jako schlocky classic, Scream 5 zawodzi jako horror. Jednak jako lekki i sarkastyczny film, udaje mu się rozbawić nawet najbardziej zmęczonych widzów.

Krzyk 5
Krzyk 5
Krzyk 5
Krzyk 5
Krzyk 5
Krzyk 5
Krzyk 5
Krzyk 5
Krzyk 5
Krzyk 5
Tytuł oryginalny Scream
Ocena widzów: 8.8 31 głosów
Cda | Zalukaj 6.9 43 głosów
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.