What's happening?

Matka/Android - ZALUKAJ ONLINE

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ

DO KOŃCA PROMOCJI POZOSTAŁO:
3 godziny 48 minut 13 sekund

Matka/Android Zalukaj Online

Matka/Android - ZALUKAJ ONLINE

Dec. 17, 2021USA111 Min.R
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Matka/Android czyli połączenie sci-fi i thiller

Film Matka/Android to połączenie sci-fi, sensacji, ale i mrocznego thrillera, film produkcji amerykańskiej. Co wiemy o kolejnym debiucie filmowym Netflixa. O czym jest ten film? Czy warto rzucić na niego okiem?

Fabuła filmu przenosi nas do niedalekiej przyszłości, w której zbuntowane androidy przejęły władzę nad światem. Ziemia stała się miejscem walki o przetrwanie. Głównymi bohaterami są Georgi i jej chłopak Samie. Dziewczyna jest w zaawansowanej ciąży. Ich celem jest dotarcie do Bostonu, gdzie – przynajmniej tak im powiedziano – odpływa statek, który zabiera ciężarne kobiety. Ma on je przetransportować w bezpieczne miejsce w Azji. Problem w tym, że bohaterowie muszą pokonać ogromny dystans w kraju opanowanym przez śmiercionośne roboty.

„Mother/Android” to film, który zadebiutował na Hulu 17 grudnia 2021 roku, a na Netflixie możemy go oglądać od 7 stycznia 2022 roku. Fabuła skupia się na młodej kobiecie w zaawansowanej ciąży, która wraz ze swoim chłopakiem próbuje uciec ze swojego kraju, w którym wybuchła wojna z androidami, niegdyś służącymi ludziom, wyposażonymi w sztuczną inteligencję. Na kilka dni przed porodem Georgia i Sam zostają zmuszeni do przejścia przez terytorium opanowane przez roboty, co stanowi śmiertelnie niebezpieczne wyzwanie.

Gdzie oglądać cały film Matka/Android online?

Mother/Android przenosi nas do niedalekiej przyszłości, gdzie z nieznanych przyczyn dochodzi do buntu androidów. Historia skupia się na Georgii (Chloë Grace Moretz), młodej ciężarnej kobiecie, i jej chłopaku Samie (Algee Smith). Ich celem jest przeprawa do Bostonu, ale aby się tam dostać, będą musieli pokonać tereny opanowane przez roboty.

W świecie przedstawionym toczy się wojna ze sztuczną inteligencją – maszyny służące ludziom zbuntowały się i postanowiły przejąć nad nimi kontrolę. Powstanie przeżywa para głównych bohaterów – Georgia (Chloë Grace Moretz) i Sam (Aglee Smith). Ci, którzy przeżyli, są oczywiście nieliczni – ukrywają się w dziczy i specjalnie zorganizowanych obozach. Zdecydowana większość ludzi straciła życie, a świat, jaki znaliśmy, przestał istnieć.
Mother/Android to jeden z tych nieśpiesznych i pozbawionych ujęć grupowych filmów kręconych w czasie pandemii. Thriller SF skupia się więc intymnie na parze, co jest jednym z jego najmocniejszych elementów. Z bohaterami łatwo się zżyć (są sympatyczni, zaradni, nie irytują), a ich interakcje są przekonujące.

Apokalipsa w formie robotów?

Wszystko wskazuje na to, że w zamyśle twórców miała to być kameralna, tocząca się w wolnym tempie produkcja o rodzinie. W tym kontekście apokalipsa jest tylko tłem dla tego, co dzieje się między ciężarną Georgią i jej chłopakiem Samem. I choć bohaterów da się polubić, a ich relacja jest dość ciekawa, to trudno wykrzesać z siebie tyle entuzjazmu, by z zapartym tchem śledzić rozwój wydarzeń. W zasadzie nie ma tu żadnego napięcia.

Niestety, musimy Was ostrzec, że spory potencjał został tu zmarnowany. To mógł być naprawdę emocjonujący thriller Sci-Fi, ale wiele ciekawych scen zostało zepsutych przez liczne głupoty logiczne i fabularne. Na przykład, gdy para głównych bohaterów znajduje schronienie w leśnej bazie wojskowej.

Matka/Android to film na miarę 2022 roku

Kolejne problemy pojawiają się już na poziomie scenariusza Matka/Android. Akcja nie jest zbyt dynamiczna, a dialogi momentami w ogóle nie oddają klimatu produkcji. Czasami można odnieść wrażenie, że bohaterowie nie zdają sobie sprawy z tego, w jak dramatycznej sytuacji się znajdują. Warto również wspomnieć o kreacji bohaterów i tu również nie należy oczekiwać zbyt wiele.

Tytuły, które warto obejrzeć: Uncharted Film Online.

Jeśli chodzi o charakter i historię, bohaterowie nie zachwycają – płytkie opisy, które niewiele wnoszą do świata, sprawiają, że trudno nawiązać z nimi więź. Największym plusem w moim odczuciu jest Grace Moretz, która wielokrotnie potwierdziła swój talent aktorski, a i w „Matce/Android” wybiła się znacznie ponad przeciętność. Wiele scen uratowała nie tylko swoją grą aktorską, ale również umiejętnością przekazania dramatycznych wydarzeń, w których uczestniczyła i które rozgrywały się na jej oczach. Postacie poboczne? Nie ma za bardzo o czym pisać, bo pojawiały się i znikały. Niewiele wnosiły, więc o ich obecności szybko się zapomina.

Mother/Android to klasyczny film sci-fi, który z pewnością przypadnie do gustu fanom gatunku. To tylko jeden z przykładów, ale znajdziemy tu również głupsze momenty, takie jak Sam uciekający z jedną zmiażdżoną stopą, czy Georgia siłująca się przez kratę z kilkoma napierającymi na nią robotami. Szkoda też, że nie pokazano nam zakończenia fabuły Sama, ani jego pożegnania z Georgią na końcu.

Matka/Android
Matka/Android
Matka/Android
Matka/Android
Matka/Android
Matka/Android
Matka/Android
Matka/Android
Tytuł oryginalny Mother/Android
Ocena widzów: 4.8 12,365 głosów
Cda | Zalukaj 6 280 głosów
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.
Udostępnienia0