What's happening?

Resident Evil: Witajcie w Raccoon City - FILM ONLINE

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ

DO KOŃCA PROMOCJI POZOSTAŁO:
3 godziny 48 minut 13 sekund

Resident Evil: Witajcie w Raccoon City

Resident Evil: Witajcie w Raccoon City

Nov. 24, 2021France107 Min.R
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Opis

Resident Evil: Witajcie w Raccoon City od wydawnictwa Capcom

Pierwsze dwa rozdziały serii Capcomu zostały przerobione w jedną, kompletną historię, a po drodze twórcy dodali liczne, ulubione przez fanów postacie. Nie kolejny odcinek, w którym Milla Jovovich wykonuje szalone akrobacje, udając, że jest częścią serii Resident Evil. To miał być inny rodzaj opowieści o Resident Evil. Już w pierwszym wywiadzie dla prasy Roberts wyraził swój entuzjazm dla marki i pragnienie, aby jej adaptacja została wykonana w jak najbardziej profesjonalny sposób.

Nawet w obliczu wątpliwości, zapewnienie Robertsa, że potraktuje materiał źródłowy z szacunkiem, wystarczyło, by zachwycić publikę. Choć po pierwszym zwiastunie film wydawał się skazany na zagładę, chyba tylko najbardziej zagorzali fani mieli nadzieję, że projekt może się udać.

Jednak pomimo tego, że Resident Evil: Witajcie w Raccoon City online jest wiernym retransmisją dwóch pierwszych rozdziałów serii, udało się wpleść w narrację pewne zmiany i nowe elementy. Jest wrzesień 1998 roku, a tytułowe Raccoon City zostało opustoszałe i doświadcza dziwnych zdarzeń, co prowadzi do dziwnej serii wydarzeń. Farmaceutyczny gigant, korporacja Umbrella, postanowił przenieść swoją siedzibę poza miasto i pozwolić naturze zadecydować o jego losie.

Gdzie oglądąć cały film Resident Evil: Witajcie w Raccoon City online?

W grze „Witajcie to Raccoon City” pojawiają się elementy z klasycznej trylogii PlayStation, takie jak korporacja Umbrella, która udaje, że zajmuje się farmaceutykami i działalnością charytatywną, a w rzeczywistości pracuje nad rozwojem broni biologicznej w postaci wirusów T i G w celu stworzenia superżołnierzy. Firma wybrała Raccoon City jako miejsce swoich eksperymentów, ponieważ jako przykrywkę ufundowała tam sierociniec. Zarówno Claire, jak i Chris Redfield spędzili swoje młode lata w placówce, w której rozpoczyna się film, i wokół nich skupia się ich historia. Claire zdecydowała się opuścić miasto na kilka lat, ponieważ jej pobyt tam nie był zbyt przyjemny. Jednak jej brat pozostał i w końcu dołączył do Departamentu Policji Umberelli dzięki namowom Williama Birkina, dyrektora placówki i jednego z najbardziej cenionych naukowców w mieście. Mimo początkowego niedowierzania, gdy rodzeństwo się spotyka, Chris po kolejnych incydentach uświadamia sobie, że twierdzenia Claire mogą mieć pewne uzasadnienie.

Czy jako filmowa wersja pierwszej trylogii Residenta, Nemesis, a przynajmniej Tyrant, miałby rację bytu? W filmie z tyloma postaciami, z których wiele nie miało kluczowego znaczenia dla fabuły, dlaczego zabrakło tych dwóch kultowych złoczyńców? W pewnym sensie to wstyd.

Poznajemy całą obsadę postaci z „Resident Evil: Witamy w Raccoon City”, w tym Jill Valentine i Alberta Weskera z jednostki specjalnej S.T.A.R.S., Leona Kennedy’ego, nowicjusza w policji Raccoon City, Lisę Trevor i komendanta Ironsa, którzy padli ofiarą eksperymentów Umberelli oraz rodzeństwo Redfieldów. Z nowości filmowych polecany jest Cały film Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu.

Znane i lubiane postacie w filmie

Fanów Capcomu ucieszy fakt, że Johannes Roberts w swojej historii do gry wideo Capcomu używa postaci, które są im już znane, a nie wymyśla zupełnie nowe. Oznacza to, że będziemy mogli być świadkami Jill Valentine, Alberta Weskera, Leona S. Kennedy’ego i Claire. W przeciwieństwie do pierwszej czwórki bohaterów, postać Leona wydaje się być zupełnie inna niż ta z gier wideo. Na jej miejscu spokojna brunetka z lokami zastąpiła pewną siebie blondynkę z dobrym celownikiem. Trudno polubić tę postać, bo brak jej jakiejkolwiek spójności w zachowaniu czy wyglądzie w ogóle. Aby posunąć fabułę do przodu, scenarzyści mogli nadać temu człowiekowi inne imię i przedstawić go w późniejszym momencie. Szkoda, że nie skorzystali z tej szansy i zamiast tego postanowili skondensować doświadczenia wszystkich w jedno.

Rodzeństwo Reflied, po rozłące w dzieciństwie, jest głównym tematem najnowszej części Resident Evil. Claire, już jako dorosła osoba, powraca do Raccoon City po długiej nieobecności, aby odnaleźć brata i udowodnić, że teorie spiskowe, którym poświęciła swoje życie, są słuszne. Chris jest policjantem wysłanym do pobliskiej willi Spencer w Górach Arclay w poszukiwaniu zaginionych członków S.T.A.R.S. Bravo Team. Jill Valentine, Albert Wesker i Barry Burton, towarzysze młodego chłopaka, zostają przedstawieni publiczności i odgrywają rolę w fabule. Późniejsze śledztwo ujawnia, że firma farmaceutyczna Umbrella miała swoją główną siedzibę ukrytą pod nieruchomością. Oprócz opracowywania leków, firma prowadziła również badania nad ludźmi i wirusami. To jest problem. Mieszkańcy Raccoon stają się dzikimi zombie w wyniku infekcji jednego z tych stworzeń, które dostały się do ich wodociągów.

Resident Evil: Witajcie w Raccoon City
Resident Evil: Witajcie w Raccoon City
Resident Evil: Witajcie w Raccoon City
Resident Evil: Witajcie w Raccoon City
Resident Evil: Witajcie w Raccoon City
Resident Evil: Witajcie w Raccoon City
Resident Evil: Witajcie w Raccoon City
Resident Evil: Witajcie w Raccoon City
Resident Evil: Witajcie w Raccoon City
Resident Evil: Witajcie w Raccoon City
Tytuł oryginalny Resident Evil: Welcome to Raccoon City
Ocena widzów: 5.2 27,329 głosów
Cda | Zalukaj 6 844 głosów

Reżyser

Obsada

Kaya Scodelario isClaire Redfield
Claire Redfield
Robbie Amell isChris Redfield
Chris Redfield
Hannah John-Kamen isJill Valentine
Jill Valentine
Tom Hopper isAlbert Wesker
Albert Wesker
Avan Jogia isLeon S. Kennedy
Leon S. Kennedy
Donal Logue isBrian Irons
Brian Irons
Neal McDonough isWilliam Birkin
William Birkin
Chad Rook isRichard Aiken
Richard Aiken
Marina Mazepa isLisa Trevor
Lisa Trevor
Holly de Barros isSherry Birkin
Sherry Birkin
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.
Udostępnienia0