Czarnobyl

Czarnobyl

May. 06, 2019
Twoja ocena: 10
7.5 6 głosy

Sezony oraz odcinki serialu

1Sezon 1
10

Reżyser

Craig Mazin
Reżyser

Obsada

Jared Harris isValery Legasov
Valery Legasov
Stellan Skarsgård isBoris Shcherbina
Boris Shcherbina
Emily Watson isUlana Khomyuk
Ulana Khomyuk
Paul Ritter isAnatoly Dyatlov
Anatoly Dyatlov
Jessie Buckley isLyudmilla Ignatenko
Lyudmilla Ignatenko
Adam Nagaitis isVasily Ignatenko
Vasily Ignatenko
Sam Troughton isAlexandr Akimov
Alexandr Akimov
Robert Emms isLeonid Toptunov
Leonid Toptunov
Adrian Rawlins isNikolai Fomin
Nikolai Fomin

Zwiastun

Opis

Odcinki serialu Czarnobyl w wersji online

  1. „1:23:45”
  2. „Please Remain Calm”
  3. „Open Wide, O Earth”
  4. „The Happiness of All Mankind”
  5. „Vichnaya Pamyat”

Gdzie oglądać serial Czarnobyl Online ?

Czarnobyl – Serial amerykańsko-brytyjski wyreżyserowany przez Johana Rencka, za którym stoi HBO GO. Inspiracją do powstania tego filmu byłą książka Swiatłany Aleksijewicz „Krzyk Czarnobyla„. Idealnie odzwierciedlony ludzki dramat, który wydarzył się 33 lata temu w Czarnobylu. Serial wielokrotnie nagradzany takimi nagrodami jak: 2 Nagrody Złoty Glob, 24 inne nagrody, oraz 22 nominacje. Wybuch elektrowni atomowej w Czarnobylu wydarzył się 26 kwietnia 1986 roku o godzinie 1:23:45. Jest to jedna z największych tragedii w dziejach ludzkości, które wydarzyły się na kontynencie Europy.Do dziś nie znamy dokładnych danych na temat ofiar tragedii, lecz mówimy tu o tysiącach ludzi, którzy umarli na skutek promieniowania. Do dnia dzisiejszego miasto wciąż pozostaje niezdatne do zamieszkania.

Cała Europa, kiedy dowiedziała się kilka dni po wybuchu ze względu na dezinformację ze strony ZSRR kupowała na masową skalę płyn lugola. Serial ten idealnie pokazuje czasy kiedy u władzy były ZSRR, które wszystko trzymały w tajemnicy. Świetną pracę wykonał reżyser Johan Renck wraz z pomocą scenarzysty Craiga Mazina i idealnie odtworzyli wydarzenia, które miały miejsce w Czarnobylu. Brawa i gratulacje należą się za to, że serial nie ogląda się jak typowy dokument. Myślę, że to zasługa realizmu filmowego jakiego dokonali autorzy. Niesamowitym niedowierzaniem jest to, jak wielką cenę musieli zapłacić ludzie, którzy nie zostali o niczym poinformowani. Taką propagandę siało w tamtym okresie Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Nie sądziłem, że władze mogą działać w tak chaotyczny sposób dla swoich obywateli.

Serial Czarnobyl Online

By poczuć ból i cierpienie ludzi, oddane w tak realistyczny sposób ten serial trzeba obejrzeć. Obecnie jest to TOP 1 HBO GO, który uważam za słuszny. Oglądaj Serial Czarnobyl w wersji online na naszym serwisie filmowym.

 

Kadr z serialu Czarnobyl

To tylko 5 odcinków ale jakże konkretnych dla widza. Przygotowania do filmu wszelkich rekwizytów, budynków trwały miesiące. Elektrownia atomowa została przygotowana w identyczny sposób jak ta z Czarnobyla. Już po pierwszym odcinku możemy zaobserwować jak wyglądały pierwsze chwilę po wybuchu. Jak długo trwało zidentyfikowanie problemu i potwierdzenie rozerwania reaktora numer 4. Jak dużo ludzi zostało wysłanych na pewną śmierć, którzy niczego nieświadomi oddali się służbie.

 

 

Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Czarnobyl
Tytuł oryginalny Chernobyl
Cda | Zalukaj 8.5 1,577 głosów
First air date May. 06, 2019
Last air date Jun. 03, 2019
Seasons 1
Wszystkie odcinki 5
Average Duration 70,60 minutes
Udostępnienia23