Stranger Things

Stranger Things

Jul. 15, 2016
Twoja ocena: 0
9.8 4 głosy

Sezony oraz odcinki serialu

Reżyser

Ross Duffer
Reżyser

Obsada

Winona Ryder isJoyce Byers
Joyce Byers
David Harbour isJim Hopper
Jim Hopper
Finn Wolfhard isMike Wheeler
Mike Wheeler
Gaten Matarazzo isDustin Henderson
Dustin Henderson
Caleb McLaughlin isLucas Sinclair
Lucas Sinclair
Natalia Dyer isNancy Wheeler
Nancy Wheeler
Charlie Heaton isJonathan Byers
Jonathan Byers
Sadie Sink isMax Mayfield
Max Mayfield
Dacre Montgomery isBilly Hargrove
Billy Hargrove

Zwiastun

Opis

Gdzie oglądać cały serial Stranger Things online?

Akcja serialu rozgrywa się w małym miasteczku Hawkins w stanie Indiana , USA. W tajemniczych zdarzeniach znika młody chłopiec Will Byers. Rodzina wraz z przyjaciółmi i policją rozpoczyna poszukiwania , które są początkiem różnych zagadek. W Hawkins niespodziewanie pojawia się tajemnicza dziewczynka , która jak się później okazuje posiada specjalne umiejętności , które pozwolą naprowadzić wszystkich do zaginionego chłopaka.

Serial opiera się na klasycznych filmach z lat 70-tych i głównie 80-tych, które są wyświetlane dosłownie od czasu do czasu. Nie tylko bracia Davis w cudowny sposób pokazali atmosferę i estetykę, którą kochały wszystkie dzieci w tamtym czasie. „Stranger Things” to coś więcej – cytaty z cytatów, pożyczek, referencji i pisanek, które wydają się nie mieć końca i są również używane jako pełnoprawna seria oryginalna.
Mimo, że seria co sezon wykorzystuje znane, pozornie zniszczone modele i gry, to wciąż sięga ona pod pewnym kątem. Nagranie niesamowicie przyciąga uwagę widza. Nie muszę odnosić się do serialu, w którym grał w każdym z trzech sezonów i oglądał prawie kolejne odcinki.

Czy fabuła serialu jest skuteczna?

Historia jest spójna, różnorodna i bogata. Wyraźne dążenie Duffera do młodzieńczej niewinności bez telefonów komórkowych, internetu, wykluczenia i brutalności, zaprezentowane niedawno w innym serialu o nastolatkach, przenika euforię nad komiksowymi motywami moralnymi. Nie oznacza to jednak ignorowania przemocy domowej czy problemów z utraconym dzieciństwem. Wręcz przeciwnie, złożone kwestie, zwłaszcza czysty, emocjonalny związek między uczniami a wściekłym Billym, napotykają wiodącą fryzurę Duran.

stranger things onlineCykl okazał się przekonującym sukcesem, gdyż zależał od emocji, nostalgii i ciekawości widza, pokazując wszystko, co najciekawsze i charakterystyczne dla science fiction i lat osiemdziesiątych. Powtórzyło się to w drugim sezonie, gdy wyczerpanie się lekkiego materiału stało się jasne – Stranger Things 2 wyszło około rok po debiucie i choć co drugi odcinek trudno było zaprzeczyć, to premiera nie była radością, głównie ze względu na historie. Instalacja audiowizualna okazała się wystarczająca, aby produkcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a nadzieje na trzeci sezon były i są duże. Czy udało ci się ich poznać?

Który ze czterech sezonów jest najlepszy?

Wielu fanów może być rozczarowanych szybkością akcji, która nie jest kontynuowana w pierwszych odcinkach. Zamiast tego rośnie powoli z czasem. Jest to zgodne z polityką Netflix, która nie tworzy długich seriali, ale długie filmy podzielone na odcinki. Wiedząc, że nadal będziemy ich często widywać, nie ma dla niego znaczenia stworzenie cudownego zakończenia, które powinno nas zatrzymać na ekranie – wierzy, że zawsze będziemy z nim. Tak więc seria zaczyna się dopiero w połowie sezonu. Celem pierwszej części było pokazanie, co zmieniło naszych bohaterów i jakie mają problemy, a także wprowadzenie nowych bohaterów i odpowiednie ich przedstawienie. Tak samo jak w krótkim serialu opowiadającym historię Czarnobyl Online.

Twórcy w końcu mają na to czas, bo nie musimy tłumaczyć, co jest po drugiej stronie, dlatego większy nacisk położyli na wszystkich bohaterów, których tak bardzo kochamy. Bracia Dafer kładą większy nacisk na pokazanie, jak społeczeństwo dyskryminuje określone osoby wyłącznie ze względu na ich odmienny wygląd lub interesy.

Produkcja ta jest połączeniem przygody i fantastycznego stopu z elementami horroru. Jeśli lubisz prozę lub kino Stephena Kinga lub Roberta McConnona z początku lat 80. i 90. na pewno to znajdziesz. Zwłaszcza fakt, że działalność powstała w latach osiemdziesiątych i była całkowicie wypełniona atmosferą tamtych czasów. Dzieci jeżdżą na rowerach, oglądają filmy, grają w gry planszowe i spacerują przez cały dzień.

Niektórzy pamiętają to dzieciństwo – bez komputerów i telefonów komórkowych nie da się wyłączyć ekranu. Zwłaszcza fakt, że produkty Netflix mają tak wiele odniesień do tegorocznej popkultury, że nawet po obejrzeniu wszystkich odcinków i zestawów dialogowych nie dałoby się uchwycić wszystkich postaci lat osiemdziesiątych.

Stranger Things
Stranger Things
Stranger Things
Stranger Things
Stranger Things
Stranger Things
Stranger Things
Stranger Things
Stranger Things
Stranger Things
Tytuł oryginalny Stranger Things
Cda | Zalukaj 8.3 2,849 głosów
First air date Jul. 15, 2016
Last air date Jul. 04, 2019
Seasons 4
Wszystkie odcinki 26
Average Duration 50 minutes
Udostępnienia0