The Last of Us

The Last of Us

Jan. 15, 2023
Twoja ocena: 0
6 1 głos

Sezony oraz odcinki serialu

1Sezon 1

Reżyser

Craig Mazin
Reżyser

Obsada

Pedro Pascal isJoel Miller
Joel Miller
Bella Ramsey isEllie Williams
Ellie Williams

Zwiastun

Opis

The Last of Us – Oglądaj serial online

Oparty na grze wideo o tej samej nazwie, The Last of Us to serial dramatyczny akcji o apokalipsie zombie. Jest niezwykle brutalny, używa broni palnej i tępych przedmiotów do zabijania ludzi i chorych stworzeń w makabryczny, krwawy i graficzny sposób, w tym dzieci. Sceny z udziałem stworzeń, pożarów, wybuchów, powieszenia, uwięzienia, zwłok i postaci aktywnie ściganych należą do innych dojrzałych, potencjalnie przerażających treści. Bohaterowie używają narkotyków i alkoholu. Wspomina się o handlu narkotykami. Kobiece zwłoki są pokazane w całości.

Joel (Pedro Pascal) i Ellie (Bella Ramsey), doświadczony przemytnik i sprytna nastolatka, próbują przemierzyć post-apokaliptyczną Amerykę w adaptacji gry wideo THE LAST OF US. Stworzony przez dyrektora kreatywnego gry Neila Druckmanna i scenarzystę/reżysera Craiga Mezina (Czarnobyl) program wyobraża sobie epidemię zombie wywołaną przez patogen grzybowy. Oprócz walki z potworami, nastawionej na przetrwanie, The Last of Us kładzie duży nacisk na rozwój przyjaźni między dwójką nieprawdopodobnych bohaterów.

Nie trzeba znać się na pikselach ani wielokątach, by w pełni zanurzyć się w tej porywającej post-apokaliptycznej historii. The Last of Us to największa jak dotąd adaptacja gry wideo. Po dekadach słabo przyjętych filmów opartych na grach, te franczyzy poczyniły znaczne postępy w kierunku własnego odkupienia dzięki Wiedźminowi Netflixa i Halo Paramount+. The Last of Us to fantastyczny serial oparty na grze, ale to także niezwykłe osiągnięcie artystyczne, które nie zostanie zapomniane w sezonie nagród telewizyjnych.

Niesamowity serial i świetne opinie

Gdy tylko The Last of Us wprowadza makabryczne, logiczne spojrzenie na epidemię zombie, zdobywa punkty za nadanie gatunkowi gnijących zwłok nowego twistu. Pokazuje infekcję grzybiczą wdzierającą się – i znacząco zmieniającą – umysły swoich ofiar, a nie uwalniającą zwykłe mięsne hordy. Ale nie tylko daje nam obawy na przyszłość z bardziej wiarygodną koncepcją, ale także równoważy krwawą akcję z głęboko poruszającą historią, wspieraną przez genialnie zniuansowane kreacje Pedro Pascala i Belli Ramsey. Głęboki, ewoluujący i emocjonalny związek Joela i Ellie jest wspierany przez ostre, wnikliwe pisanie, oszałamiające zdjęcia, upiorną muzykę i znakomite role drugoplanowe. Film pochłonie cię z taką samą siłą jak każdy zdeformowany grzyb.

The Last of Us
The Last of Us
The Last of Us
The Last of Us
The Last of Us
The Last of Us
The Last of Us
The Last of Us
The Last of Us
The Last of Us
Tytuł oryginalny The Last of Us
Cda | Zalukaj 8.914 552 głosów
First air date Jan. 15, 2023
Last air date Jan. 15, 2023
Seasons 1
Wszystkie odcinki 9
Udostępnienia0