What's happening?

Babylon - CAŁY FILM ONLINE HD

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online vod

Babylon

Babylon - CAŁY FILM ONLINE HD

Dec. 23, 2022USA189 Min.R
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Gdzie obejrzeć cały film Babylon online?

Zakrojony na szeroką skalę dramat dla dorosłych o wartości sztuki, a konkretnie o wynalazku kina, nosi tytuł Babylon. Dodatkowo jest tu dużo nagości, graficznego seksu symulowanego (w tym wczesna sekwencja orgii), picia, zażywania narkotyków (kokaina, eter, pigułki itp.) i graficznej przemocy (ludzie giną od strzałów z broni palnej, samobójstw, wypadków na planie filmowym, przedawkowania i innych).

Obsada jest bardziej zróżnicowana niż w poprzednich filmach Chazelle’a, co jest dodatkowym atutem. Trójka głównych bohaterów to Czarny mężczyzna (Jovan Adepo), Biała kobieta (Margot Robbie) i Meksykanin (Diego Calva), wszyscy oni doświadczają bigoterii. Dodatkowo Brad Pitt gra gwiazdę kina niemego, która ma problemy z przejściem do talkies tak skutecznie, jak wszyscy się spodziewali. To opowieść o ekscesach wczesnego Hollywood i bohaterach, którzy w nich uczestniczyli (stąd nazwa miasta), ale także o magii kina, pomimo poświęceń, nieuczciwości i podłości, które otaczają ten biznes.

O czym jest Babylon? Czy warto obejrzeć film?

BABYLON, epicka historia wczesnych lat Hollywood napisana i wyreżyserowana przez Damiena Chazelle’a. Uchyla zasłonę, by ujawnić dziki, nieokiełznany seks, zażywanie narkotyków i przemoc w branży, gdy przechodziła ona z ery kina niemego do ery gadania. Zaczynając od 1926 roku, w grę wchodzą dwie główne historie. Jedna z nich opowiada o tym, jak trzech młodych aspirantów, Sidney (Jovan Adepo), utalentowany czarnoskóry muzyk jazzowy, Nellie (Margot Robbie) i Manny (Diego Calva), szczery meksykański asystent produkcji wszyscy kończą dążąc do osiągnięcia sukcesu w mniej więcej tym samym czasie w kinie ruchomym.

Tymczasem talkies może być koniec Jacka Conrada (Brad Pitt), przystojny, hard-partying gwiazda kina niemego, jeśli nie zmieni się z nimi. Na peryferiach można znaleźć sporą obsadę dodatkowych profesjonalistów z branży, w tym kobietę-reżysera. Członków ekipy, uwodzicielską chińsko-amerykańską piosenkarkę (Li Jun Lee), która chętnie zagra każdą rolę, producentów, agentów, plotkarzy i krytyków, którzy utrzymują machinę show-biznesu w ruchu.

Sprawdź i oglądaj też: Niewesołych świąt online

Czy jest to produkcja warta Hollywood?

Mimo że jest to film nadmiernie rozciągnięty, zbędny i samowystarczalny. To w tej epopei o początkach Hollywood pojawia się wystarczająco dużo pamiętnych występów i cameosów, by warto było go obejrzeć. Przedstawiając wczesne Hollywood jako miejsce nadmiaru i rozpusty. Chazelle nie jest subtelny w pokazywaniu, jak „wszystko się udaje” w przemyśle rozrywkowym. Jack, międzynarodowa gwiazda kina niemego, mimo że jest złym mężem i ma problem z alkoholem, jest (zazwyczaj) autentycznie miłym facetem. Jedynym aktorem, który mógłby w tak humanizujący sposób sportretować tę rolę był Pitt, ewentualnie jego bliski przyjaciel George Clooney. To wyraźna aluzja do ikonicznego Dona Lockwooda z Singin’ in the Rain Gene’a Kelly’ego. Co może czynić Nellie reprezentantką wszystkich Liny Lamont, które były urzekające i wspaniałe w filmach niemych, ale nie mogły odnieść sukcesu w talkies z powodu braku elokwencji. Jest jeszcze Calva, który jest fantastyczny jako Manny. Jego ogromne, wyraziste oczy wyrażają zachwyt nad wszystkim, co go otacza. Ale nawet on w końcu staje się zmęczony kompromisami i korupcją w tym biznesie.

Babylon to produkcja godna uwagi

Jazz, który jest głównym elementem narracji Chazelle’a, to jedyny gatunek, który wydaje się uwielbiać bardziej niż przemysł filmowy. Adepo wykonuje świetną robotę portretując młodego bandleadera, który jest świadomy, że może zapewnić coś więcej niż tylko tło muzyczne. Ale jeśli rasizm wciąż jest problemem we współczesnym Hollywood, to o ile bardziej wszechobecny był na początku? Każdy ma problemy z odnalezieniem swojego miejsca w systemie.  Jack nie rozumie go do końca, dopóki nie wyjaśni mu go autorka Elinor St. John (Jean Smart, jak zwykle doskonała). Samo dzieło, a przynajmniej to, co oznacza dla widza, jest o wiele ważniejsze niż osoby przed i za kamerą.

Film ma kilka dość istotnych problemów, mimo wszystkich wybitnych kreacji i technicznej sprawności wszystkich. Od kompozytora Justina Hurwitza po operatora Linusa Sandgrena. Babylon przypomina filmy braci Coen, Davida O. Russella i Quentina Tarantino w jednym, ze względu na zbyt długi czas trwania oraz słabą fabułę i tempo. W końcu wydaje się, że Chazelle ma zarówno za dużo, jak i za mało do powiedzenia. Więc robi wszystko na raz, co w tym przypadku może nie mieć takiego wpływu, jaki miał na myśli. Ale dla tych, którzy są zainteresowani, zobaczenie Babilonu na wielkim ekranie jest niezbędne. Damien Chazelle jest żywym dowodem na to, że idea autorska jest wciąż aktualna. Nawet jeśli koniec końców spodoba się wam mniej niż wtedy, gdy oglądaliście go po raz pierwszy.

Babylon
Babylon
Babylon
Babylon
Babylon
Babylon
Babylon
Babylon
Babylon
Babylon
Tytuł oryginalny Babylon
Ocena widzów: 7.7 604 głosów
Cda | Zalukaj 7.6 13 głosów

Reżyser

Obsada

Diego Calva isManny Torres
Manny Torres
Margot Robbie isNellie LaRoy
Nellie LaRoy
Brad Pitt isJack Conrad
Jack Conrad
Jean Smart isElinor St. John
Elinor St. John
Tobey Maguire isCharlie Chaplin
Charlie Chaplin
Max Minghella isIrving Thalberg
Irving Thalberg
Li Jun Li isAnna May Wong
Anna May Wong
Jovan Adepo isSidney Palmer
Sidney Palmer
Udostępnienia0