What's happening?

Malowany ptak - CAŁY FILM ONLINE HD

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online vod

Malowany ptak

Malowany ptak - CAŁY FILM ONLINE HD

Sep. 12, 2019Slovakia169 Min.Unrated
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Gdzie obejrzeć cały film Malowany ptak online?

Malowany ptak, na podstawie powieści Jerzego Kosińskiego z udziałem Stellana Skarsgårda, Juliana Sandsa i Barry 'ego Peppera, to czesko-słowacko-ukraińska koprodukcja. Minęło prawie dziewięć lat, odkąd reżyser Václav Marhoul rozpoczął pracę nad adaptacją powieści, podzieloną na rozdziały. Mimo prób zainteresowania polskich producentów współpracą, film nadal nie ma polskiego dystrybutora.

Sceny z Malowanego ptaka były zawsze omawiane z niezdrowym podnieceniem – okrucieństwem, przemocą, gwałtem. Było to widoczne od samego początku, ponieważ Marhoul był zdecydowany na drastyczną adaptację twórczości Kosińskiego. Ale wielu nie zdaje sobie sprawy, że film nie jest tylko o Polakach, ale o całej ludzkości.

Malowany ptak Kosińskiego to bez wątpienia ambitny film

Film jest potężnym, prowokującym do myślenia filmem, z zapierającymi dech w piersiach zdjęciami i imponującą obsadą. Film opowiada o młodym chłopcu, granym przez Petra Kotlára, który zostaje wysłany przez rodziców, aby zamieszkać ze starszym krewnym na wsi podczas II wojny światowej. Kiedy chłopiec podróżuje do miejsca przeznaczenia, jest świadkiem straszliwych okrucieństw wojny, a także okrucieństwa ludzkości i znajduje się w niebezpieczeństwie oskarżenia o bycie „pomalowanym ptakiem” – oznaką pecha.

W całym filmie Marhoulowi udaje się uchwycić brutalność wojny i okrucieństwo ludzkości w sposób zarówno intensywny, jak i poruszający. Tworzy poczucie niepokoju i strachu i udaje mu się sprawić, że publiczność czuje empatię wobec bohaterów. Film porusza również takie tematy jak nacjonalizm i rasizm.

Malowany ptak to ważny i aktualny film, który przypomina o okropnościach wojny oraz o tym, jak okrutna i niszczycielska może być ludzkość. Warto to zobaczyć i jest to potężne przypomnienie, jak daleko jeszcze musimy się posunąć, aby przezwyciężyć nasze uprzedzenia i niesprawiedliwości.

Malowany ptak to ważny film, który trzeba obejrzeć

Malowany Ptak jest to historia małego chłopca, Petra Kotlára, który wędruje po Europie Wschodniej podczas II wojny światowej. Pomimo swojej fabuły i fabuły, Malowany ptak nie jest filmem wojennym. Jest to opowieść o niewyobrażalnym okrucieństwie i cierpieniu, które jest tak ekstremalne, że przytłacza widza. Film jest wypełniony szokującymi scenami przemocy i horroru, jedna po drugiej, bez chwili odpoczynku. Od zwierząt spalonych żywcem po płonącą stodołę, film jest bezwzględny w swojej brutalności.

Dla wielu widzów najbardziej szokująca scena filmu miała miejsce, gdy Władimir Sad, wschodnioeuropejski watażka, brutalnie atakuje młodą dziewczynę. Jest to scena trudna do obejrzenia, której wielu widzów nie było w stanie znieść i ze strachu wybiegł z teatru.

W tym roku na Festiwalu Filmowym w Wenecji pokazano nową wersję dramatu Nieodwracalne, który zawiera równie szokującą scenę gwałtu. Podczas gdy oba filmy zawierają sceny skrajnej przemocy, przemoc w Malowanym ptaku jest innego rodzaju. Jest bardziej psychologiczny i gromadzi się w trakcie filmu, pozostawiając widza przytłoczonego i bezradnego.

Painted Bird to niezapomniane przeżycie, które pozostanie z widzami jeszcze długo po opuszczeniu teatru. Jest to niezachwiane spojrzenie na okropności wojny i potężne przypomnienie o zdolności ludzkości do okrucieństwa.

Malowany ptak
Malowany ptak
Malowany ptak
Malowany ptak
Malowany ptak
Malowany ptak
Malowany ptak
Malowany ptak
Malowany ptak
Malowany ptak
Tytuł oryginalny Nabarvené ptáče
Ocena widzów: 7.3 6,533 głosów
Cda | Zalukaj 7.14 100 głosów
Udostępnienia0