What's happening?

Pralnia - CAŁY FILM ONLINE HD

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online vod

Pralnia

Pralnia - CAŁY FILM ONLINE HD

Sep. 27, 2019USA96 Min.R
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Gdzie obejrzeć cały film Pralnia online?

Kiedy po raz pierwszy usłyszałem o praniu, byłem bardzo pozytywny. Na papierze wszystko wyglądało świetnie. Temat filmu Pralnia jest dość niezwykły. Skandal Panama Papers jest nadal gorącym tematem, a jego zawiłe szczegóły dopiero zaczynają się rozwikłać. Jako ktoś, kto lubi filmy oparte na faktach, byłem podekscytowany, aby dowiedzieć się więcej o tej wyjątkowej historii i jej tajemniczych postaciach.

Pralnia została wyreżyserowana przez Stevena Soderbergha, człowieka z imponującym portfolio uznanych filmów, takich jak The Knick i Erin Brockovich. Scenariusz napisał Scott Z. Burns, który stał za scenariuszami Ultimatum Bourne 'a i Panaceum. Jeszcze bardziej zachwyciła mnie obsada. Do której należeli Meryl Streep (Godziny, Diabeł ubiera się u Prady), Gary Oldman (Leon Pro, Piąty element), David Schwimmer i Antonio Banderas. Z pewnością była to recepta na sukces.

A jednak coś poszło nie tak. Pomimo imponującej obsady film nigdy nie zdołał zachwycić publiczności. Scenariusz mógł być dobrze napisany, ale fabuła była zbyt skomplikowana, a tematy zbyt ciemne. Zdjęcia były również zaskakująco nudne, co tylko podkreślało wrażenie, że film nie trafił w swój ślad.

Być może było to rozczarowanie, ale i tak było to ciekawe doświadczenie. To przypomnienie, że nawet przy świetnej obsadzie, ekipie i koncepcji film może czasami nie trafić w sedno. Jest to niefortunna rzeczywistość formy sztuki, ale także przypomnienie, że filmowcy nigdy nie powinni brać sukcesu za pewnik.

Czy Pralnia to film, który dobrze się ogląda?

Skandal Panama Papers wstrząsnął światem, kiedy wybuchł w 2016 roku, ujawniając sekrety najbogatszych i najpotężniejszych ludzi na świecie. Seria 11,5 miliona wewnętrznych dokumentów z panamskiej kancelarii prawnej Mossack Fonseca ujawniła szczegóły dotyczące rajów podatkowych i firm fasadowych wykorzystywanych do ukrywania aktywów i unikania podatków. Skandal wywołał światowe oburzenie i doprowadził do dymisji premiera Islandii.

Sukces Panama Papers doprowadził do powstania filmu fabularnego opartego na skandalu o nazwie Pralnia. Film, w którym występują Meryl Streep, Gary Oldman i Antonio Banderas, opowiada historię Ellen, wdowy, której mąż zginął w wypadku podczas rejsu. Próbując znaleźć winowajców, Ellen wkrótce zostaje uwikłana w coraz bardziej mylącą sieć firm nadzorowanych przez Mossacka i Fonsecę.

Pralnia zapewnia nam wgląd w świat rajów podatkowych i firm fasadowych. Dowiadujemy się, w jaki sposób milionerzy i miliarderzy wykorzystują te firmy, aby uzyskać przewagę finansową. Śledzimy kilka historii osób zaangażowanych w skandal, od superbogatych po codzienną osobę.

W końcu Pralnia maluje portret świata, w którym bogaci mają dostęp do zasobów i możliwości, których reszta z nas nie ma. Pomimo porażki dwóch „złych” postaci, pozostajemy z poczuciem bezradności wobec tych, którzy mają środki do manipulowania systemem.

Skandal Panama Papers i film The Laundromat przedstawiają ważne spojrzenie na świat rajów podatkowych i potęgę bogatych. Pozostaje nam lepsze zrozumienie, w jaki sposób te raje są wykorzystywane do unikania podatków i ukrywania aktywów, a także mamy większe poczucie odpowiedzialności za pociągnięcie do odpowiedzialności osób sprawujących władzę.

Pralnia
Pralnia
Pralnia
Pralnia
Pralnia
Pralnia
Tytuł oryginalny The Laundromat
Ocena widzów: 6.3 51,732 głosów
Cda | Zalukaj 6 1,035 głosów

Reżyser

Obsada

Meryl Streep isEllen Martin / Elena
Ellen Martin / Elena
Gary Oldman isJürgen Mossack
Jürgen Mossack
Antonio Banderas isRamón Fonseca
Ramón Fonseca
Jeffrey Wright isMalchus Irvin Boncamper
Malchus Irvin Boncamper
Jeff Michalski isNorm Sidley
Norm Sidley
Jane Morris isBarb Sidley
Barb Sidley
Robert Patrick isCaptain Paris
Captain Paris
David Schwimmer isMatthew Quirk
Matthew Quirk
Cristela Alonzo isSpecial Agent Kilmer
Special Agent Kilmer
Udostępnienia0