What's happening?

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy - ZALUKAJ ONLINE

 • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
 • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
 • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
 • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online vod

ONLINE HD 1251 Wyświetleń Report Error

 • Zwiastun filmuyoutube.com
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy Zalukaj Online

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy - ZALUKAJ ONLINE

Sep. 10, 2020Poland112 Min.N/A
Udostępnienia2
Twoja ocena: 0
8 1 głos

Gdzie oglądać cały film 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy online?

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Został aresztowany w nocy, uwięziony i oskarżony o morderstwo. Późniejsze zeznanie biegłego potwierdziło jego udział w zbrodni i wszystkie dowody zostały skierowane przeciwko niemu. Był bity, zastraszany, poniżany i pozostawiony sam sobie na prawie dwie dekady. Po 18 latach prokuratorzy i policja w końcu dotarli do więzienia i postanowili dowiedzieć się prawdy o tajnej sprawie więźnia.

Żaden film fabularny, nawet inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, nie jest w stanie uchwycić niezwykłej dawki bólu, upokorzenia i bezradności skazanej za przestępstwo 18-letniego zwierzęcia. Nie potrzebujesz wielkiego ducha nauczania, aby zmienić poruszające historie w bezsensowny maraton emocjonalnych tortur. Na szczęście Jan Holoubek nie dał się nabrać na te pułapki i opowiedział sprawę Tomasza Komendy z szokującymi szczegółami i dojrzałością doświadczonego reżysera.

Niesamowita i dramatyczna historia Tomka Komendy

Rano policjanci weszli do domu ubrani tylko w bieliznę podejrzanego, który spadł z łóżka, wraz z płaczącą kobietą i dzieckiem. Systematyczne poniżanie i zastraszanie na każdym kroku bez przejrzystych procedur. Wreszcie zwykłe zaniedbanie jest milcząco uznawane przez organy regulacyjne, które są bardziej zainteresowane statystykami niż wymiernymi wynikami ich pracy. 23 lata przywództwa otworzą ten biurokratyczny huragan. Po chwili w końcu poznaje słowa z jednej ze scen. Następnie zatrzymał go za uprawianie seksu z nieletnim. Policja wymieniła opinie i natychmiast poprawiła raport. 

Dlatego autorzy poświęcili tyle miejsca więziennemu życiu w więzieniu – nienawiści, przemocy fizycznej, strachowi. Ale może ważniejsze były chwile, w których mógł oddychać, niż krótkie chwile wolności. Prawdopodobnie najlepsza scena w filmie i jedna z najbardziej znaczących emocjonalnie to pierwsza od lat podróż Komendy po Wrocławiu. Kiedy widzi, jak to miejsce zmienia się pod jego nieobecność, na jego twarzy pojawia się zdziwienie i emocje. Bez słów poczuliśmy całego bohatera w tej scenie tylko dzięki niezwykle imponującemu wyrazowi jego twarzy. 

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy cały film

Odbył karę 18 lat więzienia za coś czego nie zrobił

25 lat niewinności Tomka Komendy możemy oglądać całą historię od zera. Wiemy, że zespół pewnego dnia zostanie zwolniony z więzienia, ponieważ ambitni prokuratorzy udowodnią swoją niewinność, i w końcu dowiemy się, jak zmusiła ich do tego policja, dopóki reżyser nie zacznie żonglować konwencjami gatunkowymi. W więzieniu gra polityczny thriller i film, flirtuje z rodzinnym melodramatem i klasyczną bronią, a nawet śmieje się podczas komedii. Wszystko, aby Twoja historia miała taką samą wagę emocjonalną, pomaga nam poznać wszystkie niuanse psychologiczne osoby niesłusznie skazanej.

Początkowo bardzo wiarygodne, mocno sfilmowane, kręcące się i instynktownie pozbawione figlarnego, powierzchownego i taniego sentymentalizmu, mimo zbliżającego się happy endu, ale pełne prawdziwych emocji, za które nie powinni się wstydzić autorzy najlepszych amerykańskich dramatów więziennych.

Twórcy bez wątpienia starali się znaleźć sposób na portretowanie tej słynnej historii w chwytliwy i świeży sposób. Dobrze było to wymazać na dwa sposoby w porządku chronologicznym. Są więc oba przeskoki – najpierw aresztowanie, potem tylko historia, która go do tego doprowadziła, później nawet nie wracają do przeszłości. Biorąc pod uwagę losy Tomka, śledzimy również wydarzenia za granicą: dramatyczną walkę matki o uwolnienie, ryzykowne śledztwa policyjne i zaangażowanie niezależnych prokuratorów.

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
Tytuł oryginalny 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
Ocena widzów: 7.5 593 głosów
Cda | Zalukaj 7.3 16 głosów
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.
 • Kacper Przybysz

  Szybka, prosta a co najważniejsze bezproblemowa rejestracja! W końcu mogę oglądać swoje ulubiony filmy na latopie i telefonie kiedy chce.

  Odpowiedz · Polub · 20 polubień · 39 minuty temu
 • Maria Kasprzyk

  OMG. Super! Uwielbiam tę stronkę. Polecam, nigdzie nie mogłam tego znaleźć... Przyjemność z oglądania niezapomniana! Świetne produkcje i premiery.

  Odpowiedz · Polub · 20 polubień · 45 minut temu
 • Ewa Sobczak

  Super opcja z tym oglądaniem, znakomita jakość obrazu! W szczególności, że teraz większość filmów jest nadawane w 4k.

  Odpowiedz · Polub · 25 polubień · 1 godzina temu
 • Marek Korycki

  Uwielbiam ten tytuł, dodaje do ulubionych tytułów i daje 10 na 10 z możliwej noty oceniającej. Rejestracja bardzo prosta, zajęła mi 2 minuty, a przyjemność z oglądania niezapomniana.

  Odpowiedz · Polub · 10 polubień · 3 godziny temu
 • Martyna Głowacka

  25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy to najlepszy film jaki oglądałam - 8/10. Polecam obejrzeć na telewizorze z dobrym dźwiękiem. Efekty są super!

  Odpowiedz · Polub · 17 polubień · 6 godziny temu
 • Konrad Woźniak

  Warto obejrzeć czy szkoda czasu? Czy rejestracja jest na pewno darmowa? Bo wiem, że na Zalukaj, CDA, Fili CC i Zerion już taka nie jest chyba

  Odpowiedz · Polub · 2 polubień · 7 godzin temu
 • Agata Jasińska

  Ten film zasługuje na najlepszą ocenę - 10! Wolę oglądać filmy z napisami, niestety ale Lektor zagłusza dużo.

  Odpowiedz · Polub · 6 polubień · 3 dni temu
 • Irena Mazurek

  Wole chodzić do kina ale przyznam szczerze, że serwis ma lepsze tytuły niż Amazon, Cda Netflix czy HBO GO a nawet Amazon Prime Video. Więc myślę, że warto się zdecydować i obejrzeć.

  Odpowiedz · Polub · 12 polubień · 6 dni temu