What's happening?

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy - FILM ONLINE

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ

DO KOŃCA PROMOCJI POZOSTAŁO:
3 godziny 48 minut 13 sekund

ONLINE HD 987 Wyświetleń Report Error

  • Zwiastun filmu
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

Sep. 10, 2020Poland112 Min.N/A
Twoja ocena: 0
7 1 głos

Opis

Gdzie oglądać cały film 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy online?

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Został aresztowany w nocy, uwięziony i oskarżony o morderstwo. Późniejsze zeznanie biegłego potwierdziło jego udział w zbrodni i wszystkie dowody zostały skierowane przeciwko niemu. Był bity, zastraszany, poniżany i pozostawiony sam sobie na prawie dwie dekady. Po 18 latach prokuratorzy i policja w końcu dotarli do więzienia i postanowili dowiedzieć się prawdy o tajnej sprawie więźnia.

Żaden film fabularny, nawet inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, nie jest w stanie uchwycić niezwykłej dawki bólu, upokorzenia i bezradności skazanej za przestępstwo 18-letniego zwierzęcia. Nie potrzebujesz wielkiego ducha nauczania, aby zmienić poruszające historie w bezsensowny maraton emocjonalnych tortur. Na szczęście Jan Holoubek nie dał się nabrać na te pułapki i opowiedział sprawę Tomasza Komendy z szokującymi szczegółami i dojrzałością doświadczonego reżysera.

Niesamowita i dramatyczna historia Tomka Komendy

Rano policjanci weszli do domu ubrani tylko w bieliznę podejrzanego, który spadł z łóżka, wraz z płaczącą kobietą i dzieckiem. Systematyczne poniżanie i zastraszanie na każdym kroku bez przejrzystych procedur. Wreszcie zwykłe zaniedbanie jest milcząco uznawane przez organy regulacyjne, które są bardziej zainteresowane statystykami niż wymiernymi wynikami ich pracy. 23 lata przywództwa otworzą ten biurokratyczny huragan. Po chwili w końcu poznaje słowa z jednej ze scen. Następnie zatrzymał go za uprawianie seksu z nieletnim. Policja wymieniła opinie i natychmiast poprawiła raport. 

Dlatego autorzy poświęcili tyle miejsca więziennemu życiu w więzieniu – nienawiści, przemocy fizycznej, strachowi. Ale może ważniejsze były chwile, w których mógł oddychać, niż krótkie chwile wolności. Prawdopodobnie najlepsza scena w filmie i jedna z najbardziej znaczących emocjonalnie to pierwsza od lat podróż Komendy po Wrocławiu. Kiedy widzi, jak to miejsce zmienia się pod jego nieobecność, na jego twarzy pojawia się zdziwienie i emocje. Bez słów poczuliśmy całego bohatera w tej scenie tylko dzięki niezwykle imponującemu wyrazowi jego twarzy. 

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy cały film

Odbył karę 18 lat więzienia za coś czego nie zrobił

25 lat niewinności Tomka Komendy możemy oglądać całą historię od zera. Wiemy, że zespół pewnego dnia zostanie zwolniony z więzienia, ponieważ ambitni prokuratorzy udowodnią swoją niewinność, i w końcu dowiemy się, jak zmusiła ich do tego policja, dopóki reżyser nie zacznie żonglować konwencjami gatunkowymi. W więzieniu gra polityczny thriller i film, flirtuje z rodzinnym melodramatem i klasyczną bronią, a nawet śmieje się podczas komedii. Wszystko, aby Twoja historia miała taką samą wagę emocjonalną, pomaga nam poznać wszystkie niuanse psychologiczne osoby niesłusznie skazanej.

Początkowo bardzo wiarygodne, mocno sfilmowane, kręcące się i instynktownie pozbawione figlarnego, powierzchownego i taniego sentymentalizmu, mimo zbliżającego się happy endu, ale pełne prawdziwych emocji, za które nie powinni się wstydzić autorzy najlepszych amerykańskich dramatów więziennych.

Twórcy bez wątpienia starali się znaleźć sposób na portretowanie tej słynnej historii w chwytliwy i świeży sposób. Dobrze było to wymazać na dwa sposoby w porządku chronologicznym. Są więc oba przeskoki – najpierw aresztowanie, potem tylko historia, która go do tego doprowadziła, później nawet nie wracają do przeszłości. Biorąc pod uwagę losy Tomka, śledzimy również wydarzenia za granicą: dramatyczną walkę matki o uwolnienie, ryzykowne śledztwa policyjne i zaangażowanie niezależnych prokuratorów.

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
Tytuł oryginalny 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
Ocena widzów: 7.5 593 głosów
Cda | Zalukaj 7.3 16 głosów

Reżyser

Jan Holoubek
Reżyser

Obsada

Agata Kulesza isTeresa Klemańska
Teresa Klemańska
Piotr Trojan isTomasz Komenda
Tomasz Komenda
Dariusz Chojnacki isRemigiusz Korejwo
Remigiusz Korejwo
Łukasz Lewandowski isProsecutor Tomankiewicz
Prosecutor Tomankiewicz
Adam Nawojczyk isProsecutor Kostrzyna
Prosecutor Kostrzyna
Dariusz Toczek isGrzegorz Głuszak
Grzegorz Głuszak
Jan Frycz is
"Stary"
Andrzej Konopka isOfficer Kołoczko
Officer Kołoczko
Jacek Beler is
"Słodki"
27 komentarzy
Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.
Udostępnienia2