what going on?
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

Sep. 30, 20208.0
Twoja ocena: 0
10 1 głos

Video trailer

Director

Director

Obsada

Opis filmu

Gdzie obejrzeć 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy online?

Jeden z bardziej kontrowersyjnych tematów w ostatnich latach w Polsce to sprawa Tomka Komendy. W tym momencie ukazał się film biograficzny przedstawiający losy znanego polskiego więźnia skazanego na 25 lat niewinnie. 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy to film, który ukazuje jak ciężko i fatalnie może być potraktowany człowiek w polskim prawie. Mężczyzna spędził w więzieniu 25 lat, ponieważ został niesłusznie oskarżony o gwałt i zabójstwo nastolatki. Przesiedział 18 lat, zanim został w pełni uniewinniony i zwolniony z celi więzienia.

Niestety prawda jest taka, że nie odzyska od straconego życia. Poszarpana psychika, zniszczone życiowe relacje to tylko część powikłań z błędów polskich sądów. Ciężko wyobrazić sobie jak musiał czuć się mężczyzna, który spędził pół życia za kratami. Producenci całego filmu próbują znaleźć rozwiązanie zagadki, jak to się stało, że uwięziony został niewinny człowiek. Sam osobiście uważam, że jest to ogromna krzywda dla całej rodziny. Pewne jest to, że jest to mega ciężka sprawa. Film wyszedł we wrześniu 2020 roku tak samo jak nowość After We Collided.

Twórcy filmu online głównym tematem obrali życie rodziny Tomka Komendy. Scenarzysta Andrzej Gołda wyraźnie pokazuje, że niektórzy ludzie nie patrzą na ludzkie uczucia. Liczą się dla nich stanowiska oraz pozycje, które spowodowały, iż mężczyzna poszedł siedzieć za coś czego nie zrobił. Jest to mega ciężka sprawa, ponieważ w Polsce dzieję się tak od dawna. Ciężko szukać na tym świecie sprawiedliwości, której nigdy nie było.

Jak potoczą się dalsze losy mężczyzny?

Poruszająca historia mężczyzny, który został niesłusznie skazany na 25 lat w zamknięciu. Bez wątpienia dużym wsparciem dla Tomka Komendy była rodzina, która wierzyła w to, iż jest on niewinny. W całej Polsce bardzo głośno o tej sprawie, ponieważ jest to temat bardzo kontrowersyjny. Jednak reżyser Jan Holoubka w ostry sposób obnaża całą prawdę na temat tej historii, która miała miejsce kilkanaście lat temu. Mnie natomiast podczas oglądania 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy wydaje się, że obraz całej sytuacji odzwierciedlony jest w sposób idealny. Jest dużo opinii krytyków filmowych na temat tego filmu, lecz zdaje się, że większość z nich jest pozytywna.

Wszystko dzięki historii, która poruszyła całym krajem. Mnóstwo nagród dla twórców tej produkcji to tylko znak świadczący jak dobry jest to film. Jan Holoubek otrzymał nagrodę jako najlepszy reżyser, Andrzej Gołda jako najlepszy scenarzysta i inni, których nie sposób wymienić. Wielkim wyróżnieniem dla “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” może być fakt, iż obdarowany został nagrodą publiczności. Wszystko to sprawia, że film ogląda się niezwykle przyjemnie.

IMDB Ocena 8.0 głosy
Udostępnienia 2

Mogą Ci się spodobać

(2) comments

  • markus27/09/2020Odpowiedz

    Nie wyobrażam sobie siedzieć tyle lat i wiedzieć, że nic się nie zrobiło.. szok! Film 10/10!

  • aga27/09/2020Odpowiedz

    Czekałam długo na ten cały film opowiadający historię Tomka Komendy.. Poruszająca historia.

Zostaw komentarz

Nazwa *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Strona

×
Miłego oglądania!