What's happening?

Czarnobyl 1986 - CAŁY FILM ONLINE HD

  • REJESTRACJA TO TYLKO 30 SEKUND
  • ZNAJDŹ SWOJE ULUBIONE FILMY LUB SERIALE
  • NAJCIEKAWSZE I NAJLEPSZE PRODUKCJE W JEDNYM MIEJSCU
  • DOŁĄCZ DO TYSIĘCY ZADOWOLONYCH UŻYTKOWNIKÓW

UPSS! MUSISZ BYĆ ZALOGOWANY, ABY MÓC KORZYSTAĆ W PEŁNI Z SERWISU!

ZALOGUJ / ZAREJESTRUJ SIĘ film online vod

Czarnobyl 1986

Czarnobyl 1986 - CAŁY FILM ONLINE HD

Apr. 15, 2021Russia136 Min.Not Rated
Twoja ocena: 0
5 1 głos

Czarnobyl 1986 czyli rosyjska wersja opowieści o Czarnobylu

Dokument Daniela Kozlovsky’ego nie jest, jak twierdzą niektórzy, propagandą w stylu sowieckim, nie zrzuca też winy za wypadek na amerykańskich sabotażystów. Ale nie jest też tak, że nie próbuje się w nim rozgrzeszyć radzieckich decydentów z ich winy. W „Czarnobylu 1986” natomiast nic się nie udaje i jest to robione w sposób przesadny. Katastrofa służy tu po prostu jako tło i przyczynek do mitu jednostki.

Głównym bohaterem Aleksieja Karpushina jest strażak (w tej roli reżyserka, Danila Kozlovsky). Na jego konto trafiają ci, którzy pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia i dzielnie pracowali, by zapobiec nieszczęściu. Jego dawna ukochana Olga wraca do niego i wyjawia, że mają z synem syna. Ojcostwo Aleksieja zostało ustalone ponad wszelką wątpliwość. W związku z tym musi on towarzyszyć im w podróży do Kijowa. Olga nie jest zainteresowana ponownym spotkaniem z mężczyzną, którego nie widziała od ponad dziesięciu lat, ponieważ nie powiadomił jej o tym. Wybór został dokonany, a ultimatum postawione, więc nie ma czasu do stracenia. W rezultacie Aleksiej musiał pożegnać się ze swoją drużyną strażacką z Prypeci. Na jego nieszczęście, reaktor, w którym miał wyjechać, wybuchł, zmuszając go do rzucenia się w sam środek zamieszania i uratowania życia kolegów z załogi.

Gdzie oglądać cały film Czarnobyl 1986 online?

Opowieść o Czarnobylu 1986 zainspirowały prawdziwe wydarzenia, ale bohaterowie filmu są postaciami całkowicie fikcyjnymi, wymyślonymi przez twórców. Młodzi ludzie mają wszystko: młodość, urodę, pożądanie seksualne i miłość. Do tego dochodzi harówka codziennego życia i harówka w pracy. Natomiast z nowości warto obejrzeć cały film Jak pokochałam gangstera, który otrzymał bardzo dobre noty.

Fabułę filmu rozpoczyna scena w salonie fryzjerskim, przedstawiająca ponowne spotkanie dwóch byłych kochanek. Z każdą minutą odkrywamy coraz więcej o ich związku, a w końcu o czymś więcej niż tylko o ich związku. Już za kilka dni „Aleksy” przejdzie na emeryturę jako pełnoetatowy strażak. Oprócz tego, że Olga jest fryzjerką, wychowuje syna Valera w ich własnym domu i pracuje na dwa etaty, aby związać koniec z końcem. Olga musi wrócić do Aleksieja i dać mu drugą szansę w życiu, on nalega. Tak fascynujące jak jego metody, romantyczna połowa mnie była oszołomiona oczekiwaniem, gdy mi je wyjaśniał. Szczęka mi opadła, gdy zobaczyłam, do czego są zdolni. Oprócz samochodów i obyczajów, w filmie obserwujemy także ówczesną modę.

Czy historia jest na faktach?

Najpierw historia filmu jest opowiedziana poprzez wyczyny i eskapady grupy młodych ludzi, ale stopniowo zmienia się w opowieść o eksplozji, która miała miejsce. Zadaniem Aleksieja jest posprzątanie bałaganu, jaki pozostał po wybuchu bomby. Ze względu na swoje powołanie trudno mu pogodzić uczucia miłości i obowiązku wobec swojej dziewczyny. Ukazane są heroiczne wysiłki strażaków w gaszeniu pożaru, a także ich ból i śmierć. Nikt nie wie, jak skończy się opowieść o wybuchu, nikt nie wie, jak zakończy się historia nastolatków…

Oglądałam ten film z obawą i zdenerwowanym. Nie sądzę, by właściwie oddawał tragedię, która wydarzyła się 26 kwietnia 1986 roku, ale pozostawił we mnie wystarczająco dużo emocji, by skłonić do głębokich studiów i analiz. Wybuch elektrowni dotknął wiele krajów, a jego skutki utrzymywały się jeszcze przez wiele lat po tym wydarzeniu. Bezpośrednim skutkiem wybuchu były liczne aborcje i ofiary śmiertelne.

Czarnobyl 1986 – nie jest to typowo propagandowy film Związku Radzieckiego

Można było się spodziewać filmu propagandowego o tematyce Związku Radzieckiego, ale ten aspekt filmu był dla mnie miłym zaskoczeniem. Totalitarna struktura partii rządzącej jest w filmie często wyśmiewana lub nazywana po imieniu, i choć jest to „łagodniejsza” wersja tego, co widzieliśmy na HBO, film nie przedstawia aparatu władzy w pozytywnym świetle. Możliwe, że dzieje się tak dlatego, że rosyjska stacja telewizyjna NTV wypuszcza na rynek własną wersję programu i wszystko zostanie obnażone.

W rezultacie głównym tłem filmu jest wybuch elektrowni atomowej w Czarnobylu w kwietniu 1986 roku. Jeszcze zanim zobaczymy pierwszą scenę, dowiadujemy się, że historia składa się w całości z fikcyjnych postaci i wyłącznie czerpie inspirację z rzeczywistych zdarzeń. Serial HBO co prawda zawierał wątki nie do końca prawdziwe, ale trzeba przyznać, że w pewnych okolicznościach mamy tu do czynienia z bajką.

Czarnobyl 1986
Czarnobyl 1986
Czarnobyl 1986
Czarnobyl 1986
Czarnobyl 1986
Czarnobyl 1986
Tytuł oryginalny Чернобыль
Ocena widzów: 5 7,831 głosów
Cda | Zalukaj 6.3 264 głosów
Udostępnienia0